تبلیغات
آموزشگاه دعوت اسلامی - مقالات-شرایط حجاب اسلامى
 
 
كاربر گرامی، خوش آمدید!   سایت موقت آکادمی دعوت اسلامی
 
موضوعات سایت
بخش های سایت

جستجو


مطالب جدید

آموزشگاه دعوت اسلامی


تازه ها

 تازه های سایت

تبلیغات سایت
عنوان این پست مقالات-شرایط حجاب اسلامى

http://www.hamshahrionline.ir/images/upload/news/pose/8509/hejab7-zr.jpg

خداوند متعال حجاب را برای زنان مسلمان واجب کرده است، و آن را یکی از راههای نجات و سعادت آنها قرار داده است؛حجاب نشانه ایمان و اطاعت از خدا و عفّت وپاکدامنی است و زنان را کرامت میدهد و آنها را حفظ میکند و بهترین و مهمترین وسیله برای تقوا و حیاء است و جامعهای که زنان آن با حجاب هستند، جامعهای با عزّت و باکرامت است و همیشه از بلا ها و فتنه ها محفوظ و مصون میماند.
برای آشنایی بیشتر با ارزشهای حجاب، به آیاتی که در رابطه با حجاب هستند، مراجعه کنید. (سوره احزاب آیه 33،36،53،59، و کل سوره نور)

1- پوشاندن همه بدن زن:
لباس میبایست تمام بدن زن را بپوشاند از سرتا پا. امروزه متأسفانه می بینیم خیلی از زنان گردنشان و بازوها و ساعدشان نمایان است یا اینکه بدون جوراب با پای لخت از خانه خارج می شوند درحالیکه خارج شدن با این وضعیت حرام و گناه بزرگی است...- لباس و چادر زن باید ضخیم باشد و نازک و شفاف نباشد:
چادر نازکی كه بدن زن از زیرآن نمایان است حجاب نیست؛ بلکه خود فتنهای بزرگ است که جامعه را بسوی فساد میکشاند و یکی از نشانههای قیامت است که پیامبر بدان اشاره فرمودهاند: «که درامت من زنانی پیدا می شوند که لباس پوشیدهاند ولی عریان هستند و اینها وارد بهشت نمیشوند و حتی بوی بهشت هم به مشامشان نمیخورد.» با استناد به این حدیث چادرهای نازک و شفّافی که امروزه زنان استفاده می کنند و دست و گردن و بدنشان مشخّص است؛ حرام است واین زنان شامل زنانی هستند که پیامبر آنها را جهنّمی معرّفی کرده است.
3- لباس زن بابد گشاد باشد و چسپیده و تنگ نباشد:
یکی از فتنههای دیگری که دامنگیرجامعه اسلامی شده است، لباسهای تنگ است که بدن زنان را مشخّص میكند و برآمدگیهای بدنشان را نمایش میدهد و باعث میشود که مردان را از راه عفّت و پاکدامنی خارج سازد و باعث فساد و شرّ میگردد، و خواهران گرامی باید توجه داشته باشند که لباسشان باید از بالا تا پایین (از شانه تا انگشتان پا) یک نواخت ویک اندازه گشاد باشد و باید متوجه خطر لباسهایی که امروزه استعمار برای زنان طرّاحی می کند، باشند و مدلهایی که امروز در بازار است اکثراً غیرشرعی است.
4- و یکی از شرایط دیگرچادرآن است که خود چادر زینت نباشد:
بعضی از چادرها بجای اینکه حجاب باشند و زن را بپوشانند و زیبایی زن را پوشش دهند، خود وسیلهای شدهاند برای زیباتر کردن زنان و زنان را بیشترمورد توجّه قرار میدهد و نظر مردان را بیشترجلب می کند. چادرهایی که گلدوزی شده یا رنگهایی زیبا و طرحهای متنوّع به کار رفته حرام میباشد، چون باعث فتنه و فساد میشود.
5- لباس زن نباید شبیه لباس مرد باشد:
در حدیثی پیامبر می فرماید: «از ما نیست زنی که خود را شبیه مرد سازد و مردی که خود را شبیه زن سازد.» در حدیثی دیگر می فرماید: « سه نفر فردای قیامت وارد بهشت نمیشوند و خداوند به آنها نگاه نمیکند(لطف و رحمت خدا شامل آنها نمیشود) فرزندی که نافرمانی پدر و مادر کند، زنی که خود را شبیه مردان نماید، مرد بی غیرت.»
طبق این حدیث پیامبر پوشیدن لباسهایی که شبیه لباس مردان است، برای زن حرام است که امروزه متأَسفانه در بین زنان ودختران مسلمان زیاد شده است و دختران و زنان مسلمان پیراهن و شلوارو لباسهای مردانه میپوشند و با آن در خانه و مکانهای عمومی ظاهر می شوند و به آن افتخار میکنند . در حالیکه خشم و لعنت خدا را برای خود میخرند .
یکی از چیزهایی که امّت را هلاک میکند بیحجابی و بیعفّتی است. امروزه ما شاهد هستیم که گروههایی از امّت به همین دلیل بوسیله سیل، زلزله، طوفان، امراض، انفجار درهواپیما وقطار وغیره هلاك میشوند.
مادران محترم باید توجه داشته باشند که خارج شدن دخترانشان با مانتوی کوتاه و شلوار حرام است و باید سعی داشته باشند که دخترانشان با مانتوی بلند و چادر خارج شوند، زیرا همانندی با مردان سبب میشود كه لعنت خدا شامل آنها شود و باید مراقب باشند که دخترانشان بدون حجاب خارج نشوند.
6- لباس و حجاب زن نباید خوشبو و معطّر باشد:
در حدیثی پیامبر می فرماید: «أیما امرأة استعطرت ثم خرجت فمرت على قوم لیجدوا ریحها فهی زانیة وکل عین زانیة»،«هر زنی که عطر بزند، سپس [از خانه] خارج شود و از [کنار] گروهی رد شود تا بوی عطر او را احساس کنند، پس او زنا کار است و هر چشمی که او را میبیند، زناکار است».
استفاده کردن از عطر و خوشبویی در منزل برای شوهر ثواب دارد اما در صورتی که زن از خانه خارج شود حق ندارد با لباسی که در آن عطر استفاده کرده خارج شود چون باعث تحریک مردان میشود و آنها را به فتنه میاندازد و هر زنی که بوی عطر لباسش باعث فتنه شود، عذاب خدا دامنگیرش میشود. بترسید از روزی که هیچ پناهگاهی به جز الله ندارید. خلاصه:
اشکالاتی در حجاب و چادر زنان
1- چادرشان تمام بدنشان را نمی پوشاند
2- چادرها نازک وشفّاف هستند.
3- چادرها زینتی و فریبنده هستند
4- چادرها خوشبو و معطّر هستند.
اشکالاتی در استفاده از چادر
1- چادر را دورگردن میپیچند وتمام لباسشان از عقب و جلو نمایان است.
2- چادر را بدون مقنعه میپوشند.
3- چادر را طوری می پوشند که موی جلوی سر و گاهی هم سایر اعضای بدنشان پیدا است.


 :: لینك ثابت نویسنده : مدیر سایت نظرات و پیشنهادات Comment  

مطالب پیشین

اصلاح قلبها (اخلاص1)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان(3)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان(2)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان
قصه هدایت و جستجوی سعادت
تلقین كسی كه در حال مرگ است
حكم خودکشی در اسلام
مایکل جکسون
جنگ‌ تبشیری‌ علیه‌ اسلام‌
انسان و مذاهب در تاریخ
مقالات-آداب علم
منـزلت نماز در بین دیگر عبادات و فضیلت نماز جماعت
اعجاز علمی--آیا آهن در زمین به وجود آمده است؟
مقالات_غذارا بامیوه آغاز نمایید
مقالات-آثارگناه


اطلاعات سایت
 

مدیران و نویسندگان
مدیر سایت

آمار بازدیدكنندگان
امروز :
دیروز :
كل :

مطالب و نظرات
كل مطالب :
كل نظر ها :


لینكدونی
آرشیو لینكدونی

عکس هفته

لینك دوستان
:: محصولات برتر
:: جامعه مجازی 'علمی' تریبون آزاد
:: زنال
:: اشکنان آنلاین
:: گمبرون سایتی متفاوت

صفحه اصلی |  ارتبــــــــــــــاط با ما |  ایمیل |   |  صفحه خانگی