تبلیغات
آموزشگاه دعوت اسلامی - مقالات- ظهور زنان عریانِ پوشیده
 
 
كاربر گرامی، خوش آمدید!   سایت موقت آکادمی دعوت اسلامی
 
موضوعات سایت
بخش های سایت

جستجو


مطالب جدید

آموزشگاه دعوت اسلامی


تازه ها

 تازه های سایت

تبلیغات سایت
عنوان این پست مقالات- ظهور زنان عریانِ پوشیده

http://smto.ir/wp-content/uploads/2009/04/the-women134.jpg

یکی دیگر از نشانههای قیامت خارج شدن زنان از آداب اسلامی با آشکار کردن زینت، مو و بدن و پوشیدن لباسهایی است که عوراتشان را پنهان نمیکنند عبدالله بن عمر میگوید از پیامبر خدا - صلى الله علیه وسلم- شنیدم فرمودند: «سیکون فی آخر أمتی رجال یرکبون على السروج، کأشباه الرجال، ینـزلون على أبواب المساجد، نساؤهم کاسیات، عاریات على رؤوسهم کأسنمة البخت العجاف العنوهن فإنهنّ ملعونات، لو کانت وراءکم أمة من الأمم لخدمن نساءکم نساءهم کما یخدمنّکم نساء الأمم قبلکم» «رواه امام احمد»(1).«در امت آخر الزمان مردانی پیدا میشوند بر زینهایی مانند رحال شترها سوار هستند و جلو درب مساجد پیاده میشوند. زنانشان لباس بر تن دارند اما در واقع لختند روی سر آنها مانند کوهان شترِ لاغر اندام است بر آنان نفرین کنید، آنان نفرین شده هستند اگر بعد از شما امت دیگر میبود زنان شما به زنان آنان خدمت میکردند همانطور که زنان امتهای گذشته به شما خدمت میکنند»


حاکم در روایتی(2) آورده است: «سیكون فی آخر هذه الأمة رجال یركبون على المیاثر حتى یأتوا أبواب مساجدهم نساؤهمکاسیات عاریات»«در نسلهای آخر این امت مردانی هستند که سوار بر زینهای بزرگ میشوند تا اینکه جلو درب مساجد پیاده میشوند. زنانشان گرچه لباس بر تن دارند ولی اندام آنها آشکار است.
از ابوهریره روایت شده است گفت: «از جمله نشانههای قیامت.... این است که لباسهایی درست میشودکه زنان آن را میپوشند ولی در عین حال لختند»(3).
این احادیث از معجزات پیامبر گرامی -صلى الله علیه وسلم- به حساب میآیند زیرا تمام آنها قبل از ما و همچنین امروز بیشتر از گذشته تحقق یافتهاند(4).
پیامبر گرامی این نوع زنان را «کاسیات عاریات» نامیده است زیرا لباس میپوشند ولی چون لباسها شفاف و ناز کند بدن آنان را نمیپوشاند مانند اغلب لباس زنان امروزی(5).
برخی گفتهاند «کاسیات عاریات» یعنی لباسها بدن را میپوشانند ولی آنقدر تنگ و چسبان هستند تمام مفاتن بدن زن از جمله پشت و سینه, برجسته و آشکارند و یا قسمتی از بدنش را لخت میکند تا بر اساس آن قسمتهای دیگر بدنشان حدس زده شود(6).
ابوهریره -رضی الله عنه- میگوید پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند: «صنفان من أهل النار لم أرهما: قوم معهم سیاط کأذناب البقر یضربون بها الناس ونساء کاسیات عاریات ممیلات مائلات رؤوسهنّ کأسنمة البخت المائلة لا یدخلن الجنة ولا یجدن ریحها وإن ریحها لیوجد من مسیرة کذا و کذا»(7).
«دو صنف از انسانها جزو اهل جهنم هستند تاکنون آنها را ندیده بودم. افرادی که شلاقی مانند دم گاو در دست دارند و با آن مردم را میزنند. و زنانی پوشیده از لباس ولی در عین حال لخت و عریانند آنان از طاعت خدا بدورند و با بیحجابی خود را به طرف مردان سوق میدهند. سر آنان مانند کوهان شتر لاغر اندام است. به بهشت وارد نمیشوند و بوی آنرا نیز حس نمیکنند در صورتی که بوی بهشت از فاصله فلان و.... حس میشود».
«ممیلات مائلات رؤوسهن کأسنمة البخت المائلة» بیان کرده است همان صفاتی که امروز مشاهده میشوند درست مثل اینکه پیامبر خدا به زمان ما مینگریسته و آن را برایمان توصیف میکرده است.
در عصر ما مکانهایی برای آرایش موهای زنان با مدلهای گوناگون به نام (کوافیر) ساخته شده است که مردانی بر آن مشرفند و گرانترین قیمتها را دریافت میکنند. بلکه بسیاری از زنان به موهای طبیعی خود اکتفا نمیکنند بلکه به موهای مصنوعی پناه میبرند و آن را به موهای خودشان پیوند میزنند تا جذابیت و زیبایی آن بیشتر گردد و مردان بیشتر مجذوب آن شوند(8).

المرجع: علامات الساعة: للشیخ یوسف بن عبدالله بن یوسف الوابل
(1) «مسند احمد» (12/36 (حدیث 7083) تحقیق: احمد شاکر او میگوید: حدیث صحیح الاسناد است).
(2)«مستدرک حاکم» (4/436) او میگوید: این حدیث صحیح و مطابق شرط شیخین است
در صحیحین روایت نشده است.
(3)هیثمی میگوید: بعضی از آن در حدیث صحیح آمده است «مجمع الزوائد» (7/327).
(4)«شرح نووی بر مسلم» (17/190).
(5)«الحلال و الحرام» یوسف قرضاوی (ص 83).
(6)«شرح نووی بر مسلم» (17/190).
(7)«شرح نووی مسلم» (17/191) باب جهنم أعاذنا الله منها.
(8)«الحلال و الحرام» یوسف قرضاوی (ص 84).

 :: لینك ثابت نویسنده : مدیر سایت نظرات و پیشنهادات Comment  

مطالب پیشین

اصلاح قلبها (اخلاص1)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان(3)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان(2)
بیان ابن قیم راجع به آثار شوم گناهان
قصه هدایت و جستجوی سعادت
تلقین كسی كه در حال مرگ است
حكم خودکشی در اسلام
مایکل جکسون
جنگ‌ تبشیری‌ علیه‌ اسلام‌
انسان و مذاهب در تاریخ
مقالات-آداب علم
منـزلت نماز در بین دیگر عبادات و فضیلت نماز جماعت
اعجاز علمی--آیا آهن در زمین به وجود آمده است؟
مقالات_غذارا بامیوه آغاز نمایید
مقالات-آثارگناه


اطلاعات سایت
 

مدیران و نویسندگان
مدیر سایت

آمار بازدیدكنندگان
امروز :
دیروز :
كل :

مطالب و نظرات
كل مطالب :
كل نظر ها :


لینكدونی
آرشیو لینكدونی

عکس هفته

لینك دوستان
:: محصولات برتر
:: جامعه مجازی 'علمی' تریبون آزاد
:: زنال
:: اشکنان آنلاین
:: گمبرون سایتی متفاوت

صفحه اصلی |  ارتبــــــــــــــاط با ما |  ایمیل |   |  صفحه خانگی